Archiwum 29 grudnia 2019


gru 29 2019 Zdrowe odżywianie - jak ważne jest to jak...
Komentarze (0)

W dzisiejszym wpisie opowiem Wam o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie.
Zacznijmy od tego, że jesteśmy tym, czym się odżywiamy i faszerujemy nasz organizm każdego dnia. W dzisiejszych czasach jesteśmy atakowani śmieciowym jedzeniem - wysoko przetworzonym chemicznie. Nasze nawyki żywieniowe zmieniły wartość na szybko i tanio. Czy pamiętacie jeszcze jak smakuje chlebek zrobiony samodzielnie? Jaki smak ma "swojska" wędlinka? Jak smakuje mleko prosto od krowy? 
Im zdrowiej będziemy się odżywiać, uprawiać jakiś sport tym jaśniejszy będziemy mieli umysł, będziemy czuć się zdrowo, nie opuszczać nas będzie dobry humor, nie dotykać nas będą żadne choroby.

Woda


Przede wszystkim chciała bym zaznaczyć, że najważniejszy jest pierwszy posiłek.
Bardzo ważne jest, żeby owoce i warzywa jeść zawsze na czczo. Wchodzą one wtedy w reakcję z naszym pustym żołądkiem - wytwarzając zdrowe kwasy - które detoksykują nasz organizm. 
Owoce i warzywa
Ważne jest także to co pijemy.
Starajmy się pić  litry wody dziennie, która oczyszcza z toksyn. Polecam również picie zielonej herbaty bądź czystka. Czystek to mały krzew rosnący głównie w okolicach Morza Śródziemnego i północnej Afryce. Herbata z czystka ma bardzo dużo zdrowotnych właściwości:
- oczyszcza organizm z metali ciężkich i toksyn,
- zabija wiele bakterii, wirusów i grzybów,
- zatrzymuje stany zapalne i odkaża, 
- pomaga w trądziku,
- zwalcza wolne rodniki i wzmacnia naszą odporność.

Zwróć uwagę na skład produktów.
Im mniej dany produkt ma pozycji w składzie tym jest zdrowszy. 

Wyeliminuj z diety wszystko co ma więcej niż dwa "E" w składzie. Są to polepszacze smaku, sztuczne barwniki. Pij więcej mineralnej wody ze świeżo wyciskanym sokiem z cytryny oraz naturalnym miodem.


gru 29 2019 7 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYCH BŁĘDÓW PODCZAS...
Komentarze (0)

Odchudzanie jest to proces przez który większość osób przechodzi wielokrotnie. Gdzie tkwi problem? Dowiedz się jakie błędy najczęściej popełniasz podczas odchudzania.

1. ZA MAŁO JESZ
Głodówka nie jest sposobem na schudnięcie. Mimo, że powoduje szybki spadek masy ciała, to według badań skutkuję aż w 80% efektem jojo. Ponadto, trzeba zdawać sobie sprawę, że po odcięciu znacznej ilości kalorii, organizm nie ma z czego pozyskiwać energii, przez co metabolizm spowalnia i zaczyna magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej.

2. TWOJA DIETA JEST ZA MAŁO ZRÓŻNICOWANA
Zbilansowana dieta odchudzająca to taka, która nie tylko jest redukcyjna, ale także dostarcza do organizmu wszystkich, niezbędnych składników odżywczych. Jeśli dieta nie jest zróżnicowana, może prowadzić do niedoborów, które także przekładają się na marny efekt odchudzania.

3. ZA SZYBKO CHUDNIESZ
Istnieje wiele diet, które w kilkanaście dni gwarantują znaczny spadek masy ciała. Należy do nich m.in. dieta norweska, kopenhaska, Dukana, Atkinsa, baletnicy oraz wiele innych. Niestety, każda z nich powoduje taki sam efekt jak przy stosowaniu głodówek, a więc podczas tego typu odchudzania spada masa mięśniowa i ilość wody w organizmie zamiast tkanki tłuszczowej, a do tego obniża się metabolizm i pojawiają się efekty uboczne takie jak zły stan skóry, włosów i paznokci, bóle głowy, problemy trawienne, brak energii itp.

4. ZA DUŻO LUB ZBYT MOCNO TRENUJESZ
Odchudzanie będzie skuteczne, gdy treningi będą regularne, dostosowane do możliwości oraz gdy będą odbywały się w równych odstępach czasu, z możliwością odpoczynku i regeneracji. Najlepszym sposobem na połączenie diety z treningiem jest plan treningowy dobrany przez trenera.

5. CZĘSTO JESZ NIEZDROWE PRODUKTY LUB JESZ NA MIEŚCIE
W takich sytuacjach zdarza się, że nie wiesz, co konkretnie jesz, jakie produkty zostały użyte oraz w jakich ilościach. Dodatkowo, jeśli są to gotowe dania, które np. wystarczy tylko podgrzać lub odsmażyć na patelni, to mogą mieć w składach duże ilości cukru i soli, które nie sprzyjają odchudzaniu.

6. ZA MAŁO PIJESZ
Warto pamiętać, aby nie pić wody w trakcie jedzenia, gdyż może spotęgować to uczucie głodu i tym samym uniemożliwi pozbycie się zbędnych kilogramów. Dodatkowo, należy wykluczyć z diety wszelkie napoje słodzone, gazowane itp.

Najczęściej, osoby, które odchudzają się są odwodnione, dlatego warto pamiętać, aby wypijać 1,5-3 l wody (w zależności od płci, wieku, aktywności fizycznej itp.).

7. NIE STOSUJESZ SUPLEMENTACJI
Suplementy diety mogą okazać się niezwykle przydatne w trakcie odchudzania. Niektóre wspomagają przemianę materii, inne zapobiegają niedoborom składników odżywczych.

gru 29 2019 Cynamon - pyszna przyprawa, ale czy na pewno...
Komentarze (0)

Pyszne pierniki, tradycyjna szarlotka, cynamonki swój smak zawdzięczają i aromat zawdzięczają takiej przyprawie jak znany każdemu CYNAMON. Naukowcy po wiekach użytkowania podejrzewają jeden z gatunków cynamonowca na zły wpływ na organizm i zdrowie.

Temat ten pojawił się po ogłoszeniu wyników badań amerykańskich i saudyjskich naukowców, które wykazały dużą zawartość kumaryny w jednym z gatunków przyprawy (szkodliwe działanie jednego ze związków chemicznych zawartych w cynamonie chińskim).

Istnieje prawdopodobieństwo, że przyjmowanie nadmiernej ilości tego związku chemicznego może prowadzić do uszkodzenia organów wewnętrznych – wątroby i nerek. Choć na razie nie ma dowodów jednoznacznie potwierdzających to stwierdzenie, naukowcy zalecają ostrożność, bo istnieje ryzyko, że spożywanie cynamonu ma skutki uboczne.

CZYM JEST KUMARYNA?

Kumaryna to organiczny związek chemiczny stosowany w przemyśle perfumeryjnym, mydlarskim, tytoniowym i spirytusowym.
W związku z podejrzeniem szkodliwego wpływu została prawie całkowicie wycofana z przemysłu spożywczego, w Europie i USA.

Śladowe ilości kumaryny występują w ponad 80 gatunkach roślin, między innymi w owocach cytrusowych i warzywach (pomidorach, brokułach, papryce, roślinach strączkowych i selerowatych). Jest także w roślinach leczniczych, zielonej herbacie, lubczyku, roślinach storczykowatych, motylkowych, jasnotowatych, kawie i orzechach. Obecność kumaryny stwierdzono też w turówce wonnej – trawie potocznie nazywanej „żubrówką” i używanej w Polsce w przemyśle spirytusowym. Okazuje się, że ten potencjalnie niebezpieczny związek chemiczny jest dość powszechny w naturze.

gru 29 2019 Jak ważna jest suplementacja przy odchudzaniu?...
Komentarze (0)

Witajcie.
Dzisiaj opowiem Wam jak przy odchudzaniu ważne są suplementy diety.
Istnieją trzy podstawowe odmiany suplementów wspomagających odchudzanie. Dzielą się na te, które powodują hamowanie łaknienia, blokowanie wchłaniania tłuszczów oraz spalanie tłuszczu.
Te pierwsze powinny stosować osoby, które ze względu na brak silnej woli nie są w stanie powstrzymać się od jedzenia.
Suplementy blokujące wchłanianie tłuszczu zalecane są z kolei osobom, które nie tylko chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale również intensywniej uprawiać sporty.
Natomiast trzecia grupa suplementów - spalająca tłuszcz (czyli tzw. fat burnery), jest odpowiednia dla osób, które nie ruszają się dużo w ciągu dnia, np. ze względu na siedzącą pracę lub też na określone schorzenia, które stanowią dla nich ograniczenie.

Pragnę podkreślić - CO WARTO PAMIĘTAĆ - stosowanie samych suplementów diety nie powoduje szybkiej utraty wagi. Są one po to, aby wzbogacić organizm danej osoby o potrzebne witaminy oraz pomagają osobom, które regularnie uprawiają sporty oraz stosują zdrową dietę. Tylko przy dodatkowym wysiłku można liczyć na pozytywne efekty suplementacji.

Czy ktoś to w ogóle przeczyta? Przeczytałaś? Daj "superkę".
Chcesz wiedzieć więcej? A może sama chcesz schudnąć?
Napisz wiadomość <3
Pozdrawiam.

gru 29 2019 Uzależnienie od słodyczy? Powiedz STOP!
Komentarze (0)

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, a z nim "postanowienia noworoczne". Postanowiłaś zawalczyć z uzależnieniem od słodyczy? Wydaje Ci się to trudne i nieosiągalne? A jednak jest to możliwe.
Przedstawię Ci kilka podstawowych kroków na walkę z tym "okrucieństwem".

Krokiem 1 będzie PRACA NAD NASTAWIENIEM
Pierwszym co musisz zmienić to sposób myślenia i swoje nastawienie. Znajdź przyczynę podjadania. Oto kilka powodów:
- jestem głodna,
- nudzę się,
- zajadam stres i smutki,
- jestem szczęśliwa,
- lubię coś do kawy, herbaty,
- wynagradzam się.
Znalezienie przyczyny ułatwia nam jego rozwiązanie.

ZASTANÓW SIĘ DLACZEGO CHCESZ OGRANICZYĆ SŁODYCZE:
Możliwe powody dzielą się na dwie grupy. Dobre i złe powody. Do tych dobrych należy" mam nadwagę, zależy mi na moim zdrowiu. Natomiast do tych złych należą takie powody jak ten, że ograniczenie słodyczy jest modne.

Jeśli chcesz coś zmienić - zmieniaj to dla siebie.

Krok 2: Kup skarbonkę
Znajdź swój cel. Może chciałabyś sobie kupić coś drobnego np. książka czy kosmetyk, a może biżuteria. Celem może być coś większego np. wakacje, telefon, laptop. Zamiast kupować batona czy czekoladę wrzucaj pieniążki do skarbonki. Jest to jeden z najskuteczniejszym sposobów.

Krokiem 3 jest wyrzucenie słodyczy z domu
Do sklepu zawsze wchodź najedzona i z listą zakupów, i choćby coś Cię mocno kusiło nie kupuj tego, omijaj alejkę ze słodyczami, a zapas jaki masz w domu oddaj komuś lub wyrzuć.
Jak to się mówi "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal". Tak też jest w tym przypadku.

Krok 4. Zrób sobie detox organizmu.
W internecie jest mnóstwo detoxów, ale jeśli chcesz zawalczyć o swoją sylwetkę lub zdrowe żywienie napisz do mnie, a opowiem Ci o moga programie w którym sama biorę udział.

Krok 5. Nie popadaj w skrajność
Zamień słodycze np na owoce suszone - są też takie które są również słodkie, a na pewno są o wiele zdrowsze.

Staraj się doprowadzić do sytuacji, gdy zamienniki stanowią 1-2 posiłki dziennie. Słodycze możesz zamienić np na:
- koktajl owocowy,
- kulki z orzechów i daktyli,
- krem czekoladowy z awokado i banana,
- domowe ciasto bazujące na fasoli,
- jaglany budyń,
- ciasto z kaszy jaglanej z owocami,
- jaglane rafaello.